Ekopracownia- zielone serce szkoły

Utworzono dnia 06.09.2023

Ruszyły prace remontowe związane z powstaniem ekopracowni w Pomieczynie.

Tytuł zadania : Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – ekopracownia – zielone serce szkoły.

Nazwa: Zrównoważony rozwój.

Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Szymichowskiego od wielu lat działa w zakresie edukacji ekologicznej. Uczniowie biorą  udział w licznych programach i projektach. Zajęcia przyrodnicze prowadzone są na wszystkich etapach edukacyjnych.  Szkoła współpracuje z podmiotami działającymi w zakresie ochrony środowiska np. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”.

W ubiegłym roku szkolnym pani Monika Hrycyk, nauczycielka przedmiotów przyrodniczych z zaangażowaniem włączyła się do programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku  na dofinansowanie ekopracowni- zielonego serca szkoły.

W czasie wakacji dzięki społecznemu  zaangażowaniu rodziców oraz pani Hrycyk ruszyły pierwsze prace remontowe. Pan Marcin Walkusz oraz Piotr Wiśniewski wykonali konieczne prace elektryczno- wykończeniowe. Pani Monika Hrycyk zadbała o estetyczne wykończenie zgodnie z zaplanowanym programem. Trwają jeszcze prace związane z doposażeniem pracowni w sprzęt dydaktyczny.

Celem powstania ekopracowni w Pomieczynie jest wzrost zainteresowania przyrodą, a także realizacja ambitniejszych inicjatyw podejmowanych w trosce o klimat i środowisko.

Ekopracownia w szkole powstała dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków Funduszu i NFOŚiGW na kwotę  45.000 zł.

Ekopracownia

Utworzono dnia 06.09.2023, 11:05