Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

Utworzono dnia 14.10.2018

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy. Celem tego wydarzenia jest ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się języków, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie – zarówno w szkole jak i poza nią. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 10 października. W związku z tym nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów różne zadania do wykonania. Uczniowie  między innymi przygotowywali plakaty, których zadaniem było ukazanie znaczenia znajomości języków obcych, bawili się w podchody (ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki po wcześniejszym odnalezieniu ukrytych w całej szkole kodów qr z hasłami do krzyżówki), rozwiązywanie quizów kahoot na temat znajomości krajów anglojęzycznych. Najwięcej radości sprawiły uczniom podchody.

Utworzono dnia 14.10.2018, 14:45