Gminne Eliminacje konkursu Mistrz Pięknego Czytania

Utworzono dnia 08.01.2018

Gminne eliminacje konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.

Już po raz trzeci w bibliotece Szkoły Podstawowej w Przodkowie odbyły się gminne eliminacje konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. Do konkursu przystąpiło łącznie 30 uczniów ze szkół naszej gminy w czterech kategoriach wiekowych. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, doskonalenie sztuki interpretacji tekstu prozatorskiego oraz podnoszenie rangi języka kaszubskiego poprzez kulturę żywego słowa. Jury, oceniając czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie, melodię wymowy oraz swobodę i naturalność posługiwania się językiem, wyłoniło  4 zwycięzców z naszej szkoły:

kategoria- uczniowie klas I-III:
I miejsce Karol Merchel
II miejsce Nikola Ziemann
III miejsce Magdalena Konkol -  opiekun M. Krauza)

kategoria – uczniowie gimnazjum:

II miejsce: Patrycja Szymichowska  - opiekun Ewa Dawidowska)

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upominki z kaszëbsczégò krómù. Konkurs uświetnił poczęstunek w postaci kaszëbsczégò jestkù: swojski chleb ze szmôlcã  i  sznëk z glancã.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.