Gminny Turniej BRD

Utworzono dnia 23.04.2018

23 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Przodkowie odbył się gminny etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Patrycja Szymichowska, Angelika Płotka i Przemysław Kwidziński z gimnazjum oraz Katarzyna Riegel, Nikola Płotka, Joachim Pipka, Oskar Dawidowski ze szkoły podstawowej.

Każdy uczestnik musiał zmierzyć się z testem wiedzy, w którym były zadania dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykonywali zadnia praktyczne dotyczące unieruchomienia złamanej kończyny i opatrywania ran. W tej dziedzinie wiedzę i umiejętności uczniów oceniała pani pielęgniarka Stefania Loroff. Część praktyczną konkursu : jazdę rowerem po torze przeszkód i przestrzegania zasad kodeksu drogowego oceniali policjanci z Wydziału Drogowego Policji w Kartuzach. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasze drużyny zajęły I miejsca i będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Życzymy sukcesów.

Gminny Turniej BRD

Utworzono dnia 23.04.2018, 19:13