II Konkurs Plastyczny im. Michała Marusika pt. "Moja Mała Ojczyzna. Bohater/Bohaterka. - Mòja Tatczëzna. Heroj/Herojka."

Utworzono dnia 11.09.2023
REGULAMIN II Konkursu Plastycznego im. Michała Marusika pt. "Moja Mała Ojczyzna. Bohater/Bohaterka. - Mòja Tatczëzna. Heroj/Herojka." dla uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie.
I. Cele konkursu:
1. Poznanie historii swojej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem historii ludzi, bohaterów historycznych lub współczesnych, znanych lub mniej znanych.
2. Poszukiwanie inspiracji twórczej w najbliższym otoczeniu.
3. Promocja kaszubskiej historii i kultury.
4. Rozwijanie u dzieci umiejętności plastycznych i zainteresowań artystycznych.
II. Zasady konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ILUSTRACJI lub KOMIKSU (format A3, praca płaska, technika do wyboru: ołówek, kredki, farby, flamaster, kolaż) na temat zawarty w tytule, czyli przedstawienie sylwetki dowolnego bohatera lub bohaterki związanego z Kaszubami (choć niekoniecznie musi być to Kaszuba czy Kaszubka).
2. Tytuł można interpretować dowolnie. Może być to ktoś powszechnie znany, ale i nikomu nieznany. Ważne, by była to postać prawdziwa, a nie baśniowa. Może być to portret lub życiorys lub jedno wydarzenie z życia. Na pracy powinno być wytłumaczenie, kto to i dlaczego został wybrany przez autora pracy (w przypadku ilustracji: nazwisko bohatera i uzasadnienie; w przypadku komiksu: opis w dymkach).
3. Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę uczestnika: imię, nazwisko, klasa.
III. Szczegóły konkursu:
1. Konkurs organizowany jest z podziałem na kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8.
2. W każdej kategorii zostaną wyłonione trzy główne miejsca.
3. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrodę pocieszenia.
4. Organizator zastrzega sobie możliwość nieprzyznania jakiegoś miejsca oraz możliwość przyznania wyróżnień.
5. W każdej kategorii zostanie przyznana jedna nagroda specjalna za pracę w języku kaszubskim.
IV. Kryterium oceny:
1. Walory artystyczne.
2. Ciekawa interpretacja.
3. Samodzielność wykonania.
4. Staranność.
5. Oceny pracy dokonuje Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły. Decyzje Komisji są ostatecznie i nie podlegają zaskarżeniu.
V. Terminy:
1. Prace konkursowe można składać od 11 września 2023 roku do 2 października 2023 roku u wychowawców klas. Wychowawca przekaże prace Organizatorowi.
2. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 13 października 2023 roku na terenie Szkoły.
3. Po zakończeniu konkursu, tj. po 13 października 2023r. uczestnicy mogą w ciągu czternastu dni odebrać swoje prace. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieodebrane prace.
VI. Informacje dodatkowe:
1. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zgodą na publikację wizerunku oraz wykonanej pracy na stronie internetowej szkoły, w mediach społecznościowych oraz materiałach promocyjnych przesłanych do mediów.
3. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
4. Zgłoszenie do konkursu wiąże się ze zgodą na przekazanie praw autorskich pracy na rzecz organizatora według Art.50 ust. z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec osób trzecich za naruszenie praw autorskich w treści prac doręczonych Organizatorowi.
VII. Powodzenia Młodzi Artyści!