Obchody 78. rocznicy Marszy Śmierci

Utworzono dnia 12.02.2023

Uroczystości upamiętniające rocznicę Marszu Śmierci rozpoczęła msza święta w kościele Świętego Józefa w Pomieczynie. Następnie zebrani przeszli na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty i pomodlić się pod pomnikiem poświęconym ofiarom marszu śmierci. Wśród przybyłych znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych: starosta kartuski Bogdan Łapa, przewodniczący rady powiatu pan Mieczysław Woźniak, sekretarz powiatu pan Radosław Pek, wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, przedstawiciele Muzeum w Stutthofie, pani Elżbieta Marusik, delegacje Stowarzyszeń, radni gminni, sołtysi z terenu parafii, strażacy OSP Pomieczyno, przedstawiciele szkół gminy oraz mieszkańcy Pomieczyna i okolic. W naszej szkole uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilanowie wystąpili w przedstawieniu pt:" Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat", a przedstawiciele Muzeum w Stutthofie zaprezentowali unikalne eksponaty. Dziękujemy za ten dzień, w którym mogliśmy w refleksji i skupieniu razem kontynuować tradycję i pielęgnować pamięć o tym wydarzeniu. Dziękujemy również pani Dorocie Merchel za nadesłane zdjęcia, którymi się z Państwem dzielimy.

Rocznica Marszu Śmierci

Utworzono dnia 12.02.2023, 18:07