Utworzono dnia 15.10.2020

We wtorek 13 października 2020 roku w Szkole Podstawowej  w  Pomieczynie odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klas  pierwszych.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Ceremonia rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Krystyny Kąkol, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne .

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. ks, Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety. Nie zabrakło też upominków  i słodkości od rodziców oraz Rady Rodziców. Dodatkową niespodzianką były  medale, które sprawiły uczniom niezwykłą radość. Do grona społeczności szkolnej wstąpili uczniowie klasy Ia i Ib.

ślubowanie

Utworzono dnia 25.10.2020, 14:56