Pracownia przyrodnicza

Utworzono dnia 18.06.2023

W Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiegow Pomieczynie powstanie pracownia przyrodnicza.

Dnia 5 czerwca 2023 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił wyniki konkursu ,,Ekopracownia - zielone serce szkoły” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Łącznie dotację przyznano 32 pomorskim szkołom, wśród nich znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie.

Projekt modernizacji istniejącej sali przyrodniczej, którego autorką jest pani Monika Hrycyk , nauczycielka biologii, chemii, przyrody i geografii otrzymał dofinansowanie w kwocie 45.000 zł.

Na uroczystości wręczenia dotacji gminę Przodkowo reprezentowała pani Dorota Kielinska, kierownik Referatu Oświaty, nagrodzoną szkołę pani dyrektor Krystyna Kąkol oraz autorka projektu- pani Monika Hrycyk.

Pracownia przyrodnicza

Utworzono dnia 18.06.2023, 20:07