Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 19.11.2019

17 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci , ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przodkowo pan Andrzej Wyrzykowski, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców pani Katarzyna Kozłowska, dyrektor szkoły pani Violetta Karnowska, nauczyciele i uczniowie klasy II, IIIa i IIIb oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Paulina Marzecka.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to , czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, wykazali się wiedzą matematyczną, przyrodniczą oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Występy dzieci spotkały się z ciepłym przyjęciem. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, którzy przyrzekali na Sztandar Szkoły być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom.

Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplomy okolicznościowe, upominki ufundowane przez radę Rodziców oraz Wójta Gminy . Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas trzecich, którzy wręczyli pierwszoklasistom przygotowane przez siebie prezenciki.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi gośćmi i rodzicami oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

ślubowanie

Utworzono dnia 19.11.2019, 20:40