Teatr Kurtyna w naszej szkole.

Utworzono dnia 12.05.2022

Dnia 12 maja uczniowie klas 4-8 obejrzeli spektakle o tematyce profilaktycznej przygotowane przez aktorów Teatru Kurtyna. W przedstawieniu ,,Nowy trend" uczniowie poznali Weronikę i Kamila, którzy byli uczniami jednej klasy. Dziewczyna podczas spotkania integracyjnego namówiła  nowego kolegę do picia alkoholu, nagrała film i udostępniła go w internecie. Następswem tego zdarzenia było upokorzenie Kamila, który zaufał nowej koleżance. Społeczność szkolna była oburzona zachowaniem Weroniki. Na szczęście po rozmowach z wychowawcą dziewczyna zrozumiała swój błąd i postanowiła go naprawić. W spektaklu aktorzy bardzo mocno podkreślili jak ważne są konsekwencje zamieszczania w Internecie różnych materiałów, zwrócili uwagę na odpowiedzialność, którą należy ponieść za swoje czyny.

Spektakle bardzo się podobały uczniom naszej szkoły.