Turniej Strażacki

Utworzono dnia 26.03.2023

23 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Przodkowie.

Nasi uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach w dwóch grupach wiekowych - klasy I-IV: Roksana Cymann, Patryk Damps, Klaudia Kąkol i Aurelia Rzeszewicz oraz klasy V-VIII: Szczepan Czoska, Sebastian Drawc i Karol Merchel.

Uczestniczy musieli się zmierzyć z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania podczas pożaru, techniki pożarniczej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz szeroko rozumianego ratownictwa i bezpieczeństwa powszechnego. Pytania były wymagające i trudne, zwłaszcza dla młodszej grupy wiekowej, która dopiero zapoznaje się z tradycją strażacką, uczy zasad bezpieczeństwa i nie posiada umiejętności praktycznych w tej dziedzinie. Dlatego jesteśmy niezmiernie dumni z uczennicy klasy IV Aurelii Rzeszewicz, która zdobyła trzecie miejsce oraz ucznia klasy VIII Karola Merchla za pierwsze miejsce w turnieju. Ci uczniowie, spośród 60 uczestników, przeszli do kolejnego etapu i pod koniec kwietnia wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Serdecznie gratulujemy!

Turniej Strażacki