Uczciliśmy 25. rocznicę Naszego Patrona

Utworzono dnia 25.03.2020

Dnia 6 marca udaliśmy się wszyscy na Mszę św. z okazji 25. Rocznicy śmierci ks. Bronisława Szymichowskiego. Ksiądz proboszcz H. Zieliński przypomniał podczas kazania główne wartości jakie były ważne w życiu naszego patrona. Były to przede wszystkim : patriotyzm, poświęcenie, odwaga, umiłowanie ziemi kaszubskiej, dobroć i pracowitość.

Następnego dnia udaliśmy się ze Sztandarem Szkoły do miejscowości Ostrowite. Była to pierwsza parafia ks. Bronisława Szymichowskiego. Wycieczkę tę zorganizowali strażacy . Podczas jazdy autokarem pani Daria Kaszubowska zapoznała nas z wcale nie łatwym życiem ks. Szymichowskiego w Ostrowitem. Były to trudne czasy umacniania się władzy komunistycznej w PRL-u , a mieszkańcy tamtych terenów w wyniku przesiedleń i migracji nie byli chętni do współpracy z Kościołem.

W Ostrowitem bardzo serdecznie przywitał nas miejscowy proboszcz i nauczyciele tamtejszej szkoły podstawowej. Po Mszy św. zwiedzaliśmy okolice miejscowości.

Dziękujemy serdecznie panu Ireneuszowi Drążkowskiemu oraz strażakom za możliwość odwiedzenia miejscowości, która mocno wpisała się w życiorys ks. Bronisława Szymichowskiego.