Wycieczka do Torunia

Utworzono dnia 23.04.2018

W dniach 12 - 13 kwietnia uczniowie klasy V, VI, IV pod opieką wychowawczyń- Krystyny Kąkol i Anny Wierzbickiej oraz czterej uczniowie z SP w Wilanowie pod opieką pani Beaty Ludwichowskiej wybrali się na wycieczkę do Torunia. Były to dwa intensywne dni wypełnione rożnymi atrakcjami. Pierwszego dnia były zajęcia edukacyjne w Obserwatorium Astronomicznym UMK, gdzie podziwialiśmy największy w Europie radioteleskop; zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Toruńską Starówkę - miedzy innymi dom Mikołaja Kopernika, ruiny Zamku Krzyżackiego, Ratusz; uczestniczyliśmy również w interaktywnym przedstawieniu teatralnym opowiadającym najbardziej znane toruńskie legendy w Domu Legend Toruńskich. Wieczorem, po zakwaterowaniu w Twierdzy Toruń Fort IV, zwiedzaliśmy twierdzę z przewodnikiem a na koniec, już po zmierzchu, bawiliśmy się w podchody. Drugiego dnia wypiekaliśmy pierniki oraz braliśmy udział w zajęciach interaktywnych w Centrum Nowoczesności.

Toruń

Utworzono dnia 23.04.2018, 05:56