Wycieczki do Experymentu i Hewelianum - projekt Skrzydła Wiedzy

Utworzono dnia 26.04.2018

W kwietniu uczniowie biorący udział w projekcie ,,Skrzydła wiedzy” pojechali na wycieczki edukacyjne do Exsperymentu i Hewelianum.

W Experymencie dzięki interaktywnym wystawom uczniowie mogli lepiej poznać różne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Dużą frajdę sprawiło samodzielne wytworzenie dwumetrowego wiru wodnego. W strefie ,, Drzewo życia” mogliśmy na własnej skórze odczuć trzęsienie ziemi  oraz poznać życie zwierząt , nawet tych z zamierzchłych czasów. W akcji – Człowiek – przeprowadzaliśmy wirtualne operacje, poznawaliśmy wnętrze naszego ciała oraz mogliśmy przekonać się jak będziemy wyglądać za 30 lat. Akustyka, zjawiska elektryczne i magnetyczne przestały być dla nas tajemnicą.

W Hewelianum podzieleni na grupy wiekowe braliśmy udział w zajęciach z matematyki i fizyki. Młodsi bawili się w Akademii Pana Kleksa. Tutaj poprzez zabawę uczyli się samodzielnego poznawania świata. Odkrywali całą gamę barw i kształtów. Starsi poznali Kod  Cezara, odczytywali zaszyfrowane wiadomości i wykonywali doświadczenia na interaktywnej wystawie .

Wycieczki bardzo się nam podobały.

Wycieczki do Experymentu i Hewelianum

Utworzono dnia 26.04.2018, 16:08