XV Bieg Kaszubów imienia Franciszka Rzeszewicza w Czeczewie

Utworzono dnia 14.10.2017

XV Bieg Kaszubów imienia Franciszka Rzeszewicza w Czeczewie

28 września odbył się w Czeczewie Bieg Kaszubów. Z naszej szkoły wcześnie rano wyjechała dość liczna grupa sportowców pod opieką pana Stanisława Kusa.  Wcześniej przeprowadzono eliminacje szkolne, żeby wyłonić najlepszych biegaczy . W sumie z okolicznych szkół przyjechało do Czeczewa  aż 258 osób, które zmierzyły się ze sobą w różnych kategoriach wiekowych.

Celem głównym Biegu jest popularyzacja czynnego wypoczynku wśród młodych a także kształtowanie, przez sportową rywalizację, szlachetnego sprawdzenia swoich umiejętności.

Z naszej szkoły sukces odnieśli:

Krystian Okrój z klasy V , który zajął I miejsce w kategorii chłopców z klas IV- V

Nikola Pipka z klasy VI , zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt z klas VI – VII

Joachim Pipka z klasy VI , zajął IV miejsce  w kategorii chłopców z klas VI- VII

Dawid Okrój z klasy III gimnazjum zajął IV miejsce w kategorii chłopców z klas II- III gimnazjum

Wszyscy zwycięzcy XV Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza otrzymali medale i kwalifikację do eliminacji powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych.