XVI Bieg Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza

Utworzono dnia 14.10.2018

Dnia 27 września pan Stanisław Kus wraz z uczniami pojechał do Czeczewa na odbywający się tam Bieg Kaszubów.  Jest to  międzyszkolna impreza biegowa odbywająca się już od 16 lat. Jej celem jest popularyzacja czynnego wypoczynku wśród młodych a także kształtowanie przez sportową rywalizację, szlachetnego sprawdzenia własnych umiejętności. W tegorocznej edycji Biegu wzięło udział 294 uczniów. Wśród naszych uczniów na podium znaleźli się:
 Nikola Mering ( klasa IVa ) – 3 miejsce; Nikodem Walkusz ( IV a) – 4 miejsce;

Krystian Okrój ( VI) – 3 miejsce; Oliwia Janz ( VII) – 2 miejsce; Lena Krause ( VI) – 3 miejsce; Joahim Pipka ( VII) – 3 miejsce; Aleksander Ziemann ( VII) – 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych.