XVI Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

Utworzono dnia 21.03.2024

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do XVI Kartuskiego Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Grzybnie. Jest to konkurs organizowany dla klas 4-8. Etap szkolny konkursu, który odbył się 26 lutego, pozwolił wyłonić po jednym reprezentancie szkoły z danego etapu edukacyjnego. 5 marca wzięli oni udział w etapie powiatowym, który odbywał się online. Do finału powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów: Martyna Pek z klasy 4 oraz Korneliusz Łysień z klasy 5. 19 marca reprezentowali oni naszą szkołę w finale powiatowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Grzybnie. Uczestnicy napisali czteroczęściowy test, który sprawdzał ich wiedzę z następujących kategorii: wiedza ogólna na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych, wiedza z zakresu użycia zwrotów codziennej komunikacji, wiedza z zakresu gramatyki języka angielskiego oraz wiedza na temat słownictwa angielskiego.

Gratulujemy Martynie Pek, która zdobyła II miejsce w kategorii klas 4 i zdobyła tytuł Pierwszego Wicemistrza Języka Angielskiego Ziemii Kartuskiej. Życzymy dalszych sukcesów!

konkurs

Utworzono dnia 21.03.2024, 08:17