Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ,,Moje Kaszuby"

Utworzono dnia 17.11.2023

Regulamin konkursu plastycznego „Moje Kaszuby” 2023

1. ORGANIZATORZY: Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie

2. CELE KONKURSU: • pobudzenie świadomości regionalnej, • poszerzanie wiedzy o Kaszubach – poznanie elementów związanych z kulturą kaszubską, • rozbudzenie i kształtowanie wyobraźni, • inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, • integracja uczestników konkursu.

3. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs adresowany jest do: 1) dzieci przedszkolnych 2) dzieci z klas I - III szkół podstawowych 3) dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych 4) dzieci z klas VII - VIII szkół podstawowych 5) młodzieży szkół ponadpodstawowych

4. TEMAT KONKURSU: Dla poszczególnych kategorii wiekowych obowiązują następujące tematy prac plastycznych: 1) dzieci przedszkolne – Werónka z serii książek Aleksandry i Dariusza Majkowskich 2) dzieci z klas I - III szkół podstawowych – Wiejska chata na Kaszubach 3) dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych – Morze kaszubskie 4) dzieci z klas VII - VIII szkół podstawowych – W kaszubskich borach i lasach 5) młodzież szkół ponadpodstawowych – Ideologia Antoniego Abrahama

5. PRACE PLASTYCZNE: •Prace mogą być wykonywane w dowolnej technice plastycznej. •Format prac: nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3. •Pracę należy czytelnie opisać wg. wzoru: Temat pracy, imię i nazwisko autora, grupa wiekowa, nazwa przedszkola-szkoły/klasa, nazwisko opiekuna (nauczyciela).

6. TERMINY I NAGRODY: Prace należy dostarczyć do Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach, ul. Klasztorna 1, w nieprzekraczalnym terminie do 30.11.2023 r.

Finał konkursu nastąpi w dniu 08.12.2023 r. o godz. 11.00. Nagrodami w konkursie są dyplomy i książki.

7. ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU: Szkoły organizują eliminacje wewnętrzne, po których przysyłają na adres organizatora maksymalnie 3 prace z każdej grupy wiekowej uwzględnione na zgłoszeniu/zbiorczej liście uczestników. W przypadku zgłoszenia większej ilości prac, organizatorzy zastrzegają sobie prawo zakwalifikowania do konkursu trzech pierwszych prac ze zgłoszenia. Organizatorzy powołują Jury, które ocenia prace w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jury wybiera najlepsze prace z każdej kategorii. Werdykt Jury nie podlega negocjacjom. Ocenie podlegać będą prace wykonane wyłącznie indywidualnie.